LOKAL ENERJİ | KURUMSAL
/
+(90) 312 802 00 07
/
KURUMSAL



Vizyonumuz
Ülkemizin ve bölgemizin Petrol sektöründe, ürünün üretildiği noktadan, nihai tüketiciye ulaştırılana kadar; depolama, taşıma ve dağıtım gibi tüm aşamalarını , üstün kalite anlayışıyla ve en rekabetçi yollarla yaparak bir numaralı firma olmak.
Misyonumuz
Tüm yasal yükümlülüklere uyumlu olarak, değişime ve gelişime açık, ekip ruhuna ve yeniliklere önem vererek, Müşteri merkezli hizmet sunmak, çevreye, emniyete ve sağlığa duyarlı olmak...
Değerlerimiz
Liyakat, Takım Çalışması, Değişime Açıklık, Sürekli Gelişim, Rekabetçi, Çevreye Duyarlı, Çalışan Memnuniyeti, Şeffaflık, Güvenilirlik ve Dürüstlük...
Tarihçe
Şirketimiz 2005 yılında, özellikle akaryakıt sektörüne hizmet etmek amacıyla Murat YILDIRIM tarafından kurulmuştur. Önceleri akaryakıtın ulusal ve uluslararası kara yoluyla taşınması ve petrol sahalarına servis hizmeti verilmesi faaliyetleri yürütülmüş, uzun yıllar Türkiye Petrollerinin petrol ve akaryakıt taşımaları yanında Kuzey Irak’tan ham petrol ve motorin sevkiyatlarında önemli miktarda taşıma yapılarak ülkemiz ekonomisine katkı sağlanmıştır. Ankara’da stratejik bir öneme sahip Güvercinlik’te bulunan akaryakıt depolama tesisi, demiryolu bağlantılı olarak sektöre kazandırılmıştır. Burada BP’ye verilen depolama ve dolum hizmeti ile edinilen tecrübe sonrasında, Diyarbakır’da yine demiryolu bağlantılı Doğu Karasal Akaryakıt Depolama tesisi kurulmuş, Ankara K. Kazan’da ise Anadolu Karasal LPG Depolama ve Dolum Tesisi kurulmuştur. Aynı zamanda akaryakıtın en güvenli taşınma yolu olan demiryolu ile taşınması için yatırımlarımız yapılmış ve ANAPET Akaryakıt Taşıma şirketimize sarnıç vagon satın alınarak sektörde en büyük demiryolu taşıma filosu kurulmuştur. Ayrıca ANAPET olarak; akaryakıtın sarnıç vagonlardan kara tankerlerine aktarılmasını sağlamak amacıyla Kırıkkale Yahşihan’da aktarma tesisi inşaa edilmiştir. Tüm faaliyetlerimizin yanında, akaryakıtın en çok tüketildiği lojistik sektöründe de kendi özmal araç çeker treylerlerimizle örnek bir taşımacılık hizmeti de verilmektedir.

2015 yılı başında kurduğumuz HYPCO markalı akaryakıt dağıtım şirketi ile akaryakıtın son tüketiciye kadar tedarik zinciri tamamlanmış olup, her geçen gün hızla artan bayi sayısıyla da sektörün önemli bir oyuncusu olma yolunda, doğru işler yaparak hızla büyümektedir.