LOKAL ENERJİ | FAALİYETLERİMİZ
/
+(90) 312 802 00 07
/
FAALİYETLERİMİZ
HİZMETLER
LOKAL ENERJİ olarak ana faaliyetlerimiz, tehlikeli ve tehlikesiz maddelerin yurtiçi ve yurtdışında depolanması, taşımacılığı ve dağıtımıdır. Bunlara ek olarak; Anahtar Teslimi Kamp İmalatı ve İnşaatı, Petrol Ürünleri Boru Hattı İnşaatı, Petrol Kulesi işletmeciliği, Kule Saha Hizmetleri, Winterizasyon, Akaryakıt İstasyonları İşletmeciliği, Komple Kargo Taşımacılığı yanında Parsiyel Kargo Taşıma ile Depolama Hizmetleri de verilmektedir.

Şirketimizce, Akaryakıt Dağıtım Sektörünün önde gelen firmalarından Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım Ltd. Şti. ve BP'nin akaryakıt taşımacılığı yapılmış olup, aynı zamanda T.C. Karayolları, Elektrik Santralleri, Şeker Fabrikaları ve Türkiye Kömür İşletmeleri gibi büyük kamu kuruluşlarının da akaryakıt taşımacılığı da başarıyla gerçekleştirilmiştir. LOKAL ENERJİ olarak, Gümrük bakanlığı tarafından firmamıza verilen transit taşıma izini kapsamında, Irak'tan Türkiye'ye fueloil ile Türkiye'den Irak'a motorin, benzin ve Jet Yakıtı olmak üzere, uluslararası yaklaşık yılda 1 milyon ton petrol ve türevlerinin ticareti gerçekleştirilmiştir. Ödenmiş sermayemiz 20.000.000 TL olup, 2018 yılında bağlı iştirak ve ortaklıklarımızın tamamıyla birlikte toplam 6,5 milyar TL ciro yapılmıştır.

Depolama Faaliyetleri
Kırıkkale’de bulunan akaryakıt depolama tesisinde, TÜPRAŞ tan boru hattı ile veya Kırıkkale ili Yahşihan ilçesinde bulunan demiryolu aktarım tesisi ile temin edilen Motorin-Benzin ürünlerinde depolama ve dolum hizmeti verilmektedir.

Diyarbakır’da bulunan akaryakıt depolama tesisinde, karayolunun yanı sıra demiryolu ile temin edilen Motorin-Benzin ürünlerinde depolama ve dolum hizmeti verilmektedir. BP, OMV PO ve TP gibi kuruluşlara hizmet verilen tesiste, karayoluna göre daha güvenli ve ekonomik olan demiryolundan Mersin, İskenderun, Dörtyol ve Kırıkkale’den ürün ikmal edilerek bölgenin akaryakıt ihtiyacı daha güvenli ve ekonomik olarak tedarik edilebilmektedir.

Mersin’de bulunan akaryakıt depolama tesisinde, denizden bağlantısı sayesinde yurt dışından ithal edilen akaryakıtı depolayarak, hem transit ve hem de iç piyasaya depolama ve dolum hizmeti verilerek ürün tedariği yapılmaktadır.

Yahşihan/Kırıkkale’de bulunan akaryakıt aktarma tesisinin ayrı bir iltisak hattı bulunmakta olup, Demiryolu sarnıç vagonlarından kara tankerlerine akaryakıt aktarılmasını sağlamak suretiyle hizmet vermektedir.

K.Kazan/Ankara’da bulunan LPG Depolama tesisinde BP ve PO’ya hizmet verilmektedir. Tesis, Türkiye’deki en büyük kapasiteye sahip olan karasal LPG depolama tesisidir.

Kırıkkale Delice de bulunan LPG Depolama tesisinde toptan LPG ticareti yapılmaktadır.

Depolama ve terminal işletmeciliği konusunda büyük tecrübesi olan Lokal Enerji, yakın gelecekte ülkemizin her noktasında yeni terminaller devralma/inşa etme suretiyle toplam kapasitesini hızla artırmayı hedeflemektedir.

Akaryakıt Ticareti
Dünyanın önde gelen rafinerilerinden motorin tedarik ederek, ülkemizde faaliyet gösteren büyük akaryakıt dağıtım şirketlerine teslimini gerçekleştirmektedir.

TAŞIMACILIK FAALİYETLERİ

Araç Taşımacılığı
LOKAL GRUP, sahip olduğu oto çekerler ile Kocaeli’nden ülkemizin her yerine ayrıca Irak ve Gürcistan’a araç taşımacılığı yapmak suretiyle, dünyanın en büyük lojistik firması olan GEFCO’ya 5 yıldır hizmet vermektedir.

Demiryolu Taşımacılığı

LOKAL GRUP, gerek sahip olduğu, gerekse TCDD’den kiralamış olduğu sarnıç vagonlar ile BP, OMV PO, SHELL ve TP’ye demiryolu ile akaryakıt taşımacılığı hizmeti vermektedir.

Şirketimiz kalite, disiplin ve güven değerlerinden ödün vermeksizin, her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutmuş, rekabetçi piyasa koşullarında ülkemizin ve insanlarımızın tüketimde ana girdilerinden olan akaryakıta, kaliteden ödün vermeden en ekonomik şekilde ulaşmaları için gerekli altyapı yatırımlarını yaparak müşterilerinin çözüm ortağı olmayı ilke edinmiştir.